Pilates İle Zayıflamak

Pilates ile Zayıflamak Mümkün Müdür?

Son yıllarda spor amaçlı yapılan fiziksel aktiviteler arasında en günceli tartışmasız pilates haline geldi. Özellikle bayanların ilgi gösterdiği bu sporun popüler olma nedenlerinden birisi de alınan güzel sonuçlarıdır.

Pilates günümüzde sadece kilo verme amaçlı olarak değil,aynı zamanda vücudu esneklik kazandırma,ruhu dinlendirme,vücuttaki bazı sağlık problemlerini giderme,doğru nefes amaçlı tercih edilmektedir. Ortalama 5 yıldır farklı derecelerde pilates yazan 10 kişi üzerinde bir çalışma yapıldı. Her birinin yaptığı günlük 30-45 dakikalık egzersiz sonrası kaç kalori yaktıkları araştırılmıştır. Çalışmalar ortalama 75 kg bir kişinin ileri düzeyde yaptığı pilates ile 390K ve başlangıç düzeyinde yaptığı pilates ile 276K yaktığını göstermiştir. Pilates ile zayıflamak kilo vermenin yanında pilatesin kazandırdığı özellikler ise; daha iyi bir duruş,sırt ağrılarının azalması, eklemlerdeki hareketliliğin artması, mevsim geçişlerine uyumluluğun artması, fit bir görünüm, kas kütlesindeki artış, kişinin daha uzun ve ince görünümünü olarak sayılabilir.

Pilates ile zayıflamak kişinin düzenli pilates egzersiz yaparak hedeflerine ulaşmasına yanı zamanda vücudumuzdaki postür bozuklarını belirleyip fiziksel medikal problemlerimize de cevap verebilecek bir egzersiz biçimine sahiptir.Aynı zamanda fiziksel kilo problemleri olan kişilerin fit bir vücut görüntüsüne gelmesine ve zayıflamasına yardımcı bir egzersiz biçimidir. Pilates ile zayıflamak başlangıç seviyesi için haftada 3 gün pilates yapmak yeterli olacaktır. Tabi ki de kişinin dinleme ve beslenmesi düzenli ise bu sayı yukarı çakabilir.